Żwirki dla kotów LINDOCAT

Żwirek, żwirek, żwirek, temat, który jest wałkowany w każdym kocim domu. W naszym również, dlatego z ogromną przyjemnością w ramach Sfinksy testowaliśmy żwirki włoskiej firmy Laviosa, dzięki uprzejmości firmy Ofiufiupl❤️

Firma Laviosa swoją działalność rozpoczęła w 1933 roku. Laviosa Chimica Minerals to jeden z wiodących światowych producentów produktów na bazie bentonitu na rynek przemysłowy i detaliczny – rocznie przetwarza ponad 250 000 ton materiału. Firma posiada własne kopalnie oraz fabryki zlokalizowane blisko nich.

W ofercie mamy aż 11 różnych żwirków.

My do testów wybraliśmy dwa rodzaje żwirków, wybór padł na coś czego to tej pory nie było w naszym domu:

->Lindocat Advanced Clumping+ Active Carbon:

Wyprodukowany z naturalnego bentonitu sodowego, którego ogromną zaletą jest niemal natychmiastowe tworzenie się zwartych bryłek. Takie zbrylanie z kolei gwarantuje całkowitą eliminację niepożądanych zapachów z kuwety oraz brak pylenia. Dodatek węgla aktywnego o wysokiej porowatości działa jak naturalny magnes – cząsteczki nieprzyjemnych zapachów są przyciągane i wiązane. Dostępny w plastikowych torbach 10l.

>Lindocat Advanced Control+:

Wyjątkowy żwirek diagnostyczny, który dba o zdrowie Twojego kota na poziomie korzystania z kuwety. Zawiera specjalne granulki zmieniające kolor pod wpływem PH moczu. Granulki fioletowe oznaczają prawidłowe PH moczu, granulki niebieskie alarmują o możliwych nieprawidłowościach z układem moczowym lub nerkami. Wyprodukowany z najwyższej jakości naturalnej glinki, bentonitu bez dodatków zapachowych. Drobna granulacja i brak pylenia gwarantuje komfort korzystania z kuwety. Bardzo silnie zbrylający się, tworzy zwarte grudki, dzięki czemu usuwanie nieczystości jest łatwiejsze. Dostępny w kartonowych opakowaniach 6l.🐾

Może być zdjęciem przedstawiającym kot

Nasze wrażenia🐾:

Lindocat Advanced Clumping+ Active Carbon zameldował się w kuwetach jako pierwszy i muszę przyznać, że przypadł kotom do gustu. Pakowany jest w pojemności 10l, wiec do naszej kuwety cale opakowanie wjechało na raz, dlatego też, że i ja i koty lubimy jak jest więcej żwirku w kuwetach, wtedy żwirek lepiej spełnia swoje zadania. Żwirek jest ciemny i ma czarne drobinki węgla aktywnego, pomimo, że lubię biały bentonit, zupełni mi nie przeszkadzało. Rewelacyjnie się zbrylał i pochłaniał zapachy tak jak powinien. W trakcie sprzątania zbrylone kulki pozostawały w całości. W bardzo niewielkim stopniu również roznosił się po domu, co jest również dużym plusem.

Lindocat Advanced Control+ – to żwirek diagnostyczny, którego byliśmy ogromnie ciekawi. Żwirek ma za zadanie sprawdzać PH moczu. Dostępny jest w opakowaniach po 6l, zatem zameldować się musiał w kuwecie mniejszej aby była go odpowiednia ilość. Łatwiej jest sprawdzić PH moczu jak się ma jednego kota 😃 ale i z gromadką sobie poradziliśmy bez problemu 😅 każdy z naszych kotów skorzystał z niego i u wszystkich pojawiły się fioletowe granulki, co oznaczało, że wszystko jest ok 🐱gdyby pojawił się kolor niebieski, wymagana byłaby szybka wizyta u weta.

Dziękujemy @ofiufiupl za możliwość testowania żwirku i na pewno przetestujemy kolejne żwirki z tej linii 🐾❤️