LickiMat® – linia mat węchowych

Zapraszamy Was na kolejną recenzję w ramach Sfinksy😍

Tym razem mielismy przyjemność testować LickiMat® Classic Soother™ oraz LickiMat® Tuff™Soother™ od Ofiufiupl, która jest importerem i dystrybutorem produktów LickiMat® w Polsce oraz partnerem biznesowym firmy Innovative Pet Products Pty Ltd.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Czym są maty LickiMat?🤔

Zgodnie z informacją od producenta:

LickiMat® Classic Soother™ oraz LickiMat® Tuff™Soother™ to linia dedykowana zarówno dla kotów, jak i psów. Są płaskie, więc nie drażnią wibrysów oraz pozwalają kotom spożywać pokarm w pozycji kucającej z pełnym widokiem na otoczenie, co pomaga zmniejszyć stres i niepokój podczas jedzenia.

🔎Obie posiadają kolcową strukturę, która przyjemnie masuje język podczas użytkowania.

🔎Są pogromcami nudy – maty zostały zaprojektowane, aby poprawić samopoczucie Twojego kota. Rozsmarowując ulubiony miękki przysmak na powierzchni maty, tworzymy smaczną i zabawną grę, w której pupil szuka smakołyka każdym milimetrem języka. Powtarzające się lizanie działa kojąco na zwierzę, uwalniając endorfiny.

🔎Maty nie przekarmiają kota ponieważ sprawiają, że kot je posiłek dłużej. Lizanie zwiększa poczucie smaku, pozwalając kotu cieszyć się niewielką ilością jedzenia.

🔎Maty pomagają promować świeży oddech, usuwając bakterie i niestrawione cząsteczki jedzenia z języka. Stymulują produkcję śliny i pomagają w czyszczeniu języka, zębów i dziąseł.

❗LickiMat® Classic Soother™ jest wykonana z miękkiego tworzywa TPR – można myć tylko ręcznie.❗

Może być zdjęciem przedstawiającym kot i książka

LickiMat® Tuff™ Soother™z TPR i polipropylenu – można myć w zmywarce.

🥰Nasze wrażenia🥰

Bardzo zaciekawił nas ten produkt, gdyż nigdy wcześniej nie pojawił się w naszym domu. Byliśmy bardzo ciekawi reakcji kotów, na taki sposób podawania jedzenia. Do testów używaliśmy mięsa oraz przysmaków Inaba Churu. Zarówno mięso, jak i mus mają idealną konsystencję do podawania ich na matach – zgodnie ze wskazówką producenta (do serwowania mokrej karmy, miękkich i płynnych przysmaków)

Może być zdjęciem przedstawiającym kot i w budynku

Koty były bardzo zainteresowane i zaciekawione podaniem posiłków w taki sposób. I muszę przyznać, że obawialiśmy się czy uda im się wylizać maty do końca. 😃

Mata ma dobrą wielkość – 22x15cm. Dwa koty spokojnie jedzą z jednej jednocześnie – bez awantur 👌

Prawdą jest, że koty wolniej spożywają posiłki podane na matach, jednak po zjedzeniu porcji czekały na więcej 😹 więc kolacja trwała poprostu dłużej 🙈

Zaobserwowaliśmy również tendencję, że dorosłe koty częściej wybierały LickiMat® Tuff™ Soother™ gdyż łatwiej im było wylizywać z większych przerw między kolcami, natomiast nasza młodzież zdecydowanie woli maty klasyczne 🥰🐱

Dziękujemy OFIUFIU.PL oraz LickiMat.Polska za możliwość przetestowania Waszych mat.